A csirke ezen része mérgező, ezért nem szabad megenni!
A csirke szinte nélkülözhetetlen a román asztalokon. Használható levesekbe, pörköltekbe, salátákba, fasírtba, vagy steaknek, köretnek főzve bármilyen formában hüvelyesek mellé. Amellett, hogy sokoldalúan használható a konyhában, és még a legtapasztalatlanabb szakácsokat is csúcsszakácsokká varázsolhatja, megfizethető is.
Kevesen tudják, hogy a tetemnek vannak olyan részei, de bizonyos szervek is, amelyek sok parazitát tartalmaznak. De még a főtt csirke is megbetegíthet bennünket. Íme egy csirke azon részei, amelyek pusztítást végezhetnek a szervezetünkben a szakértők szerint.
tüdő
A tüdő tele van baktériumokkal. Magas hőmérsékletű feldolgozás után is csak néhány, magas hőmérsékletre érzékeny eltávolítható. Számos hőálló parazita halmozódik fel a tüdőben, és nem csak a csirkékben. A sertéstüdő sem ajánlott fogyasztásra. A csirketüdőt azonban gyakran használják kutya- és macskakonzervekben, és úgy tűnik, ez nem jelent problémát az állatok számára. Emberek esetében ezek a baktériumok a szervezetbe kerülve egészségügyi problémákat okoznak, a hasi kényelmetlenségtől a hányásig, hasmenésig és ájulásig.